Články

Reality bez rizika

Množství nešťastníků, kteří se obrátili na Asociaci realitních kanceláří České republiky, a většinou, když už bylo pozdě, toto sdružení motivovalo k vytvoření stránek s důležitými informacemi pro spotřebitele.

Investiční byt: Způsob jak uložit a zhodnotit své úspory

Kdo by se nechtěl stát rentiérem s pravidelným měsíčním příjmem bez práce? Představa trvalého zajištění včetně důchodu je krásná, ale investovat je třeba vždy s rozmyslem.

Stát chystá novelu zákona o dani z nabytí nemovitých věcí

V současné době je v připomínkovém řízení novela zákona o dani z nabytí nemovitých věcí. Je v ní obsažena zásadní změna, podle níž by se plátcem daně z nabytí nemovitých věcí nově stal kupující

Stovky energetických průkazů je zpracováno špatně, budou padat pokuty

Celkem 170 případů nekvalitně zpracovaných průkazů energetické náročnosti budov odhalila v roce 2014 při kontrolách Státní energetická inspekce. Celkem bylo provedeno 3774 kontrol, chyby tedy obsahovala 4,5 procenta průkazů.

Zaměřeno na exekuce: Co znamená…?

Příčinou exekuce bývají nejčastěji nesplacené, mnohdy zbytečné dluhy. Exekuce představuje výkon soudního rozhodnutí a zapisuje se do katastru nemovitostí, tzn. na List vlastnictví.

Povinnosti pro energetické průkazy při prodeji se zpřesňují

Poslanecká sněmovna dnes schválila návrh ministerstva průmyslu a obchodu upravující problematiku energetické účinnosti v ČR.

Proč prodávající neakceptují reálné tržní ceny nemovitostí?

Chování bankovních institucí ovlivnilo mnohé, mimo jiné i trh s nemovitostmi. Pokud je však krizí myšlen pokles cen nemovitostí v posledních letech, je třeba si uvědomit,

Konec zmatků u energetických průkazů budov. Zvítězí zdravý rozum?

Více než rok panuje zmatek kolem průkazů energetické náročnosti budov (PENB). Majitelé nemovitostí kvůli nepřehlednosti situace s pořízením otálejí, případně je odmítají zcela.

Zkontrolujte si nemovitosti v katastru. Proti podvodníkům se jistí tisíce lidí

Podle nových pravidel má to, co je zapsáno v katastru, přednost před tím, co dokládá smlouva. Majitelé mají poslední tři měsíce na to, aby si své nemovitosti překontrolovali.

Zjištěno: Ceny nemovitostí rostou. Kde?

Plošný vzestup cen nemovitostí, který jsme zaznamenali v letech 2002 – 2007, je dávno minulostí. Pomyslné cenové nůžky se rozevírají nejen u stavebních pozemků a rodinných domů, ale také u bytů.

Jak při prodeji nemovitosti postupovat co nejefektivněji?

Prodej nemovitosti se může jevit jako snadná záležitost. Začíná podáním inzerátu, pokračuje několika prohlídkami a brzy končí podpisem smlouvy.

Finanční poradna: Družstevní versus osobní vlastnictví. Které je výhodnější?

Pokud jste se rozhodli pořídit si vlastní byt, budete si muset vybrat, zda si pořídíte byt do osobního vlastnictví či jednu z výše uvedených variant. Obě mají své výhody i nevýhody a je jen na vás, která vám bude více vyhovovat.

Jak správně určit tržní cenu nemovitosti

Se stanovením správné prodejní ceny se potýká takřka každý, kdo chce svou nemovitost nabízet na realitním trhu.

Z převodu nemovitosti je „nabytí“, výpočet daně se zkomplikoval

I když se sazba daně z převodu nemovitosti nezměnila, zůstala na čtyřech procentech, změnil se způsob stanovení základu daně, který nově vychází z takzvané nabývací hodnoty.

Prodej domu. Co se změní v lednu s novým občanským zákoníkem

Pokud se chystáte prodat dům například s garáží, která stojí na pozemku souseda, neměli byste dlouho otálet. Od ledna, kdy vstoupí v platnost nový občanský zákoník, se totiž převod může zkomplikovat..

Trvalé bydliště v pronájmu? Bez souhlasu majitele žádný problém

Prahou se nezadržitelně šíří řada mýtů o trvalém bydlišti. V souvislosti s plánem rozšířit modré zóny se množí dotazy, jaká mají práva ti obyvatelé, kteří bydlí v nájemním bytě a nemají v něm hlášené trvalé bydliště.

Pronájem bytu a boj s neplatičem. Od ledna by mělo být všechno jinak

S vystěhováním neplatiče bývá problém. Současný občanský zákoník nedovoluje ukončení smlouvy bez tříměsíční výpovědní doby. Od ledna 2014 by už mělo být vše jinak. Změny se budou vztahovat i na již uzavřené smlouvy.

Hypotéka a důchod? V některých případech mohou jít dohromady

Na zajištění svého vlastního bydlení bychom měli myslet ještě v mládí, avšak v některých případech se nezadaří a o vlastní nemovitost usilujeme až v pozdějším věku.

Zbraň na podvody v katastru: O změně už se dozvíte včas

Vlastníci nemovitostí získají důslednější informace o změnách v zápisech jejich domů nebo pozemků do katastru. Měli by tak být lépe ochráněni před podvodnými převody svých nemovitostí.

Daň z převodu nemovitosti má začít platit kupující

Praha - Daň z převodu nemovitosti bude od ledna platit zřejmě výhradně kupující, nikoli prodávající, jak je to nyní, kdy kupující za odvod daně pouze ručí.

Pozor na nový zákon: Do domu se vám může nastěhovat cizí člověk!

Máte po rodičích se sourozenci společně dům nebo chalupu? Pokud dosud chtěl některý ze spolumajitelů nemovitost prodat, měli ostatní předkupní právo. Nový občanský zákoník současné předkupní právo v rámci spoluvlastnictví ruší

Úroky u hypoték klesly na nový rekord. Zřejmě naposledy

Úrokové sazby u hypotečních úvěrů klesly v červnu na nové historické minimum. Podle analytiků ale zároveň končí období, během kterého sazby padaly i o desetiny procentního bodu.

Ceny bytů v příštím roce porostou, očekává ČNB

Praha - Česká národní banka očekává v letošním roce stagnaci nebo mírný pokles ceny bytů.

Nejvyšší budova se otevírá. Ze dvou třetin je obsazená

V Brně bude ve středu odpoledne slavnostně otevřena nejvyšší budova v Česku - mrakodrap AZ Tower.

Realitní kanceláře: Kvalita služeb samozřejmostí

Doba, kdy stačilo seznámit kupujícího s prodávajícím a předat klíče od nemovitosti, je už dávno za námi.

Co dělat, aby vás realitní kancelář neobrala o peníze

Kolik stojí služby realitních kanceláří a co všechno zahrnují? Proč platit provizi až nakonec? Proč peníze neskládat na účet realitní kanceláře? Jak se vyhnout možným rizikům ztráty peněz?

Etický kodex

člena Hospodářské komory České republiky

Hledáš bydlení?

Zadej město nebo ulici:

Novinky, aktuality

Reality bez rizika

Množství nešťastníků, kteří se obrátili na Asociaci realitních kanceláří České republiky, a většinou, když už bylo pozdě, toto sdružení motivovalo k vytvoření stránek s důležitými informacemi pro spotřebitele.

Investiční byt: Způsob jak uložit a zhodnotit své úspory

Kdo by se nechtěl stát rentiérem s pravidelným měsíčním příjmem bez práce? Představa trvalého zajištění včetně důchodu je krásná, ale investovat je třeba vždy s rozmyslem.