Hypotéka a důchod? V některých případech mohou jít dohromady

Na zajištění svého vlastního bydlení bychom měli myslet ještě v mládí, avšak v některých případech se nezadaří a o vlastní nemovitost usilujeme až v pozdějším věku.

Pokud ji ale budete chtít financovat hypotéčním úvěrem, můžete narazit.

Na hypotéční úvěr je také možné získat finance pro další nemovitost, nebo takto financovat nemovitost, kterou chceme pořídit dětem. Pokud však o hypotéční úvěr žádá klient v pozdějším věku, banka ho může odmítnout. V současné době je možné splácet hypotéku u některých ústavů až 40 let. O tak dlouhé splácení však mohou zažádat pouze mladí klienti. Všechny banky totiž požadují, aby byla hypotéka splacena do určitého nejvyššího věku. Ten se může u banklišit, avšak rozdíly nejsou větší než pár let. Některé z bank také určují maximální vstupní věk, což je maximální věk, kdy můžete o hypotéku požádat.

Pro banky je často strop 70 let

 

více zde

 
 
 

Hledáš bydlení?

Zadej město nebo ulici:

Novinky, aktuality

Reality bez rizika

Množství nešťastníků, kteří se obrátili na Asociaci realitních kanceláří České republiky, a většinou, když už bylo pozdě, toto sdružení motivovalo k vytvoření stránek s důležitými informacemi pro spotřebitele.

Investiční byt: Způsob jak uložit a zhodnotit své úspory

Kdo by se nechtěl stát rentiérem s pravidelným měsíčním příjmem bez práce? Představa trvalého zajištění včetně důchodu je krásná, ale investovat je třeba vždy s rozmyslem.