Zkontrolujte si nemovitosti v katastru. Proti podvodníkům se jistí tisíce lidí

Podle nových pravidel má to, co je zapsáno v katastru, přednost před tím, co dokládá smlouva. Majitelé mají poslední tři měsíce na to, aby si své nemovitosti překontrolovali.

Pokud po 1. lednu bude v katastru falešný zápis, původní vlastník už se majetku nedomůže.

Katastr nemovitostí byl loni jedním z nejprobíranějších témat ve sněmovně. Když totiž loni na jaře unikla do médií policejní zpráva, která upozorňovala, že přibývá podvodně převedených domů nebo pozemků, tak poslanci hledali způsob, jak majitele účinněji ochránit.

Dělali to kvůli změnám, které od letošního roku přinesly nový katastrální zákon a nový občanský zákoník – podle nových pravidel má to, co je zapsáno v katastru, přednost před tím, co například dokládají smlouvy.
Nové ustanovení ale mělo o rok odloženou účinnost. Majitelům nemovitostí tak zbývají tři měsíce, aby si svůj majetek překontrolovali.

 

více zde

Hledáš bydlení?

Zadej město nebo ulici:

Novinky, aktuality

Reality bez rizika

Množství nešťastníků, kteří se obrátili na Asociaci realitních kanceláří České republiky, a většinou, když už bylo pozdě, toto sdružení motivovalo k vytvoření stránek s důležitými informacemi pro spotřebitele.

Investiční byt: Způsob jak uložit a zhodnotit své úspory

Kdo by se nechtěl stát rentiérem s pravidelným měsíčním příjmem bez práce? Představa trvalého zajištění včetně důchodu je krásná, ale investovat je třeba vždy s rozmyslem.