Zjištěno: Ceny nemovitostí rostou. Kde?

Plošný vzestup cen nemovitostí, který jsme zaznamenali v letech 2002 – 2007, je dávno minulostí. Pomyslné cenové nůžky se rozevírají nejen u stavebních pozemků a rodinných domů, ale také u bytů.

Při stanovení ceny je stále, a to bez ohledu na typ nemovitosti, rozhodující lokalita, v níž se objekt nachází.

Reality v atraktivních místech si svoji hodnotu během ekonomické recese udržely. Existuje však mnoho destinací, kde ceny rostly, přičemž největší rozdíly jsou ve velkých městech. Například pěkný cihlový byt na Vinohradech může být až 3x dražší než byt na panelovém sídlišti na okraji města.

Z pohledu vývoje cen nemovitostí si svoji hodnotu velmi dobře drží byty v osobním vlastnictví po celkové rekonstrukci. Velkou výhodu mají majitelé objektů v dosahu MHD s dobrou dostupností do centra. Za posledních pět let se nároky kupujících ovšem zvýšily. Už nejde jen o to, jestli je byt cihlový nebo panelový. Rozhodující faktory představují v mnoha případech např. možnost snadného parkování u domu, dostupnost některé z cyklostezek, popřípadě možnosti volnočasových aktivit. Ty hrají velkou roli zejména u rodin s dětmi.

 

více zde

Hledáš bydlení?

Zadej město nebo ulici:

Novinky, aktuality

Reality bez rizika

Množství nešťastníků, kteří se obrátili na Asociaci realitních kanceláří České republiky, a většinou, když už bylo pozdě, toto sdružení motivovalo k vytvoření stránek s důležitými informacemi pro spotřebitele.

Investiční byt: Způsob jak uložit a zhodnotit své úspory

Kdo by se nechtěl stát rentiérem s pravidelným měsíčním příjmem bez práce? Představa trvalého zajištění včetně důchodu je krásná, ale investovat je třeba vždy s rozmyslem.