Prodej spoluvlastnického podílu id. 1/2 na bytovém a rodinném domě, Přerov-Lýsky

Id. inzerátu: N00385

Popis nemovitosti

Předmětem prodeje je spoluvlastnický podíl v rozsahu ideální 1/2 na pozemku parcelní číslo 61 s bytovým a rodinným domem a dalšími součástmi a příslušenstvím v Přerově , katastrálním území Lýsky, městské části Přerov IX-Lýsky, ul. Ve Mlýně. Pozemek se stavbami představuje areál bývalého mlýna, který sestává z hlavní budovy, dnes stavebně upravené na bytový dům, a dvou přízemních (původně hospodářských) budov, z nichž jedna byla přestavěna na rodinný dům. Situačně se jedná o uzavřený dvorec se společným nádvořím. Jedna z hospodářských budov byla přestavěna na jednopodlažní zděný nepodsklepený RD s pultovou střechou, ve kterém je byt 4+1 s koupelnou, ústředním topením s plynovým kotlem a WC. Stavba je zateplena s novou fasádou a plastovými okny. Plocha bytu je 119 m2. V pokojích jsou plovoucí laminátové podlahy, ostatní místnosti mají dlažby. Zdrojem vody je přípojka ze studny, odpad do septiku, ohřev TUV el. boilerem. Střecha je zateplena a opatřena plechovou krytinou. Fotodokumentaci interiéru RD připravujeme. Druhá hospodářská budova je v původním zanedbaném stavu před demolicí, anebo totální rekonstrukcí. Mohl by z ní být identický rodinný dům jako shora popsaný RD. Doposud sloužila jako skladiště a pro garážování aut. Budova bývalého mlýna byla postupně upravena na bytový dům se sedmi byty, z toho u 5 bytů jsou úpravy dokončeny a byty pronajaty. U dvou bytů přestavba právě probíhá. Vlastní stavba je dvoupodlažní podsklepený zděný objekt ze smíšeného zdiva se sedlovou střechou s nevyužitým podkrovím. Střecha je opatřena krytinou z plechových šablon. Byty jsou přístupné dvěma samostatnými vchody a schodišti. Dispozičně jsou v 1.NP dva byty 3+kk, jeden byt 2+1 a nebytový prostor se samostatným vchodem o podlahové ploše 41 m2, s výškou stropu přes dvě podlaží. Ve 2.NP jsou 2 dokončené byty (2+1 a 1+1) a dále dva nedokončené byty (3+kk a 2+kk). Některé z bytů mají ÚT s plynovým kotlem, některé mají pouze kamna na tuhá paliva. Totéž se týká koupelen. Některé mají koupelnu s vanou a el. boilerem. Budova bývalého mlýna je v jihozápadní části staticky narušena po celé výšce až po hřeben střechy, pravděpodobně z důvodu nestabilního podloží a nedostatečných základů. Jedná se o odstranitelnou poruchu zdiva. PENB předložen nebyl. Energetická náročnost budov: třída G (mimořádně nehospodárné). Prodej majetkové podstaty v insolvenčním řízení, dluhy na kupujícího nepřecházejí. Prodej fornou elektronické aukce.

Základní informace

Adresa:Ve Mlýně, PřerovPlocha parcely:1558 m2Elektřina:Elektro - 230 VVoda:Voda - dálkový vodovodTopení:Ústřední - plynovéEnergetická náročnost budovy:G - Mimořádně nehospodárná
Cena:0
Poznámka:vyvolávací cena, prodej formou elektronické aukce

Lenka Zapletalová
603559778
lenka.zapletalova@azuroreality.cz

Hledáš bydlení?

Zadej město nebo ulici:

Novinky, aktuality

Reality bez rizika

Množství nešťastníků, kteří se obrátili na Asociaci realitních kanceláří České republiky, a většinou, když už bylo pozdě, toto sdružení motivovalo k vytvoření stránek s důležitými informacemi pro spotřebitele.

Investiční byt: Způsob jak uložit a zhodnotit své úspory

Kdo by se nechtěl stát rentiérem s pravidelným měsíčním příjmem bez práce? Představa trvalého zajištění včetně důchodu je krásná, ale investovat je třeba vždy s rozmyslem.