Prodej zemědělské usedlosti Újezd, Rybníček

Id. inzerátu: N00506

Popis nemovitosti

Nabízíme ke koupi venkovské stavení v malebné obci Rybníček, části obce Újezd v okrese Olomouc. Komplex zahrnuje rodinný dům o dispozici 2+1 s navazujícími hospodářskými prostorami a dílnou, budovu bývalé výměny - domek o dispozici 1+kk a zbytkové zdivo spadlé stodoly. Celková výměra pozemku 1148 m2. Rodinný dům z 20. let min. století se započatou rekonstrukcí je nepodsklepený, s půdou a hospodářským zázemím. Dispozice bytové jednotky, do níž se vchází ze dvora: předsíň se samostatnými vstupy do obytného prostoru, jídelny s kuchyňským koutem a přístupem na půdu, prostorný obývací pokoj s oddělenou ložnicí a navazující skvělou šatnou, jídelna s kuchyňským koutem, na kterou navazuje koupelna s vanou a WC. Střecha sedlová, krytina pálená taška/eternit, krovy v horším stavu, nutná rekonstrukce. Zdivo domu z pálených cihel, i smíšené, základy kamenné. Vytápění ústřední plynovým kotlem (rozvody z r. 2010) a krbovými kamny, ohřev vody bojlerem. Budova bývalé výměny má verandu a jednu obytnou místnost s kuchyňským koutem a koupelnu se sprchovým koutem a WC, původně sloužil jako výměnek, nyní jako byt pro hosty, nebo s možností pronájmu. Zdivo smíšené, základy betonové, střecha sedlová s eternitovými šablonami si vyžaduje výměnu. Obě budovy jsou napojeny na elektřinu, plyn i kanalizaci, voda rozvedena z kopané studny, přípojka obecního vodovodu před domem. Do dvora je vjezd s nově osazenou bránou (prozatím bez výplně), možný i pro větší vozidla, parkování až pro tři vozy je možné i na obecním pozemku před vjezdem. Na zatravněném dovře je dále pergola s posezením a grilem, okrasné dřeviny a udržované skalky. Na fotografiích nevidíte zahradu za plotem, v místě bývalé stodoly. Zahrada v této chvíli čeká na nové využití. Pro chovatele zvířat či pěstitele se nabízí možnost odkoupení navazující zahrady o výměře 906 m2. Ve spádové obci Újezd je k dispozici prodejna smíšeného zboží, večerka, restaurace, pošta, ZŠ, MŠ, jednou týdně praktikují i praktická a dětská lékařka, kompletní občanskou vybavenost pak najdete v nedalekém Uničově. Dostupnost možná díky vlakovým i autobusovým spojům, v místní části Rybníček zastávka busu. Nemovitost na krásném klidném místě nabízí potenciál jak k bydlení, chovu zvířat, tak i podnikatelským záměrům či jen rekreačnímu vyžití. Oba domy nabízí nejrůznější řešení rozšíření s využitím prostorné půdy či hospodářské části objektu. Malebná obec Rybníček je situována ve skvělé dostupnosti Olomouce (25 min), Uničova (9 min) i Šternberka (15 min). Místo pro podnikání a bydlení zároveň, usedlost se započatou rekonstrukcí, kterou si již můžete dále realizovat dle vlastních potřeb či fantazií. Energetický štítek PENB se připravuje, v souladu s novelou zákona 406/2000 Sb. uvádíme energetickou třídu G.

Základní informace

Adresa:ÚjezdPoloha objektu:řadovýDruh objektu:cihlováStav objektu:dobrýPočet podlaží v objektu:1Typ domu:přízemníZastavěná plocha:270 m2Užitná plocha:100 m2Plocha parcely:1148 m2Umístění objektu:klidná část obceElektřina:Elektro - 380 VVoda:Voda - zdroj pro celý objektPlyn:PlynovodTopení:Ústřední - plynovéEnergetická náročnost budovy:G - Mimořádně nehospodárná
Cena:2 455 000 Kč
za nemovitost
Poznámka:cena vč. provize RK a právních služeb

Lenka Zapletalová
603559778
lenka.zapletalova@azuroreality.cz

Hledáš bydlení?

Zadej město nebo ulici:

Novinky, aktuality

Reality bez rizika

Množství nešťastníků, kteří se obrátili na Asociaci realitních kanceláří České republiky, a většinou, když už bylo pozdě, toto sdružení motivovalo k vytvoření stránek s důležitými informacemi pro spotřebitele.

Investiční byt: Způsob jak uložit a zhodnotit své úspory

Kdo by se nechtěl stát rentiérem s pravidelným měsíčním příjmem bez práce? Představa trvalého zajištění včetně důchodu je krásná, ale investovat je třeba vždy s rozmyslem.